Dostawienie brakującego zęba na jednej wizycie

Mostami na włóknach szklanych uzupełniamy brakujący ząb w czasie 1,5 godziny - bez szlifowania i bez bólu

Brakujący ząb można uzupełnić na trzy sposoby: można wykonać most protetyczny w czasie trzech wizyt. W tym sposobie trzeba oszlifować zęby po obu stronach luki uszkadzając je trwale. W innym sposobie można chirurgicznie wkręcić implant i po zagojeniu się rany na nim wykonać most. To trwa około pół roku. Ale można równie skutecznie i szybciej wykonać most dzięki technologii włókien szklanych bez szlifowania zębów. Zęby po obu stronach luki łączymy wiązką włókien szklanych zawierającą żywicę utwardzaną światłem. Zabieg trwa 1,5 godziny i jest bezbolesny. Po tym czasie pacjentka lub pacjent wychodzi z gabinetu z nowym, dostawionym zębem. Stosujemy ten sposób leczenia od 17 lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga szlifowania zdrowych zębów. Jest wielokrotnie tańszy a równie skuteczny. Każdego tygodnia wykonujemy kilka rekonstrukcji brakujących zębów w postaci mostów na włóknach szklanych. Most na włóknach szklanych może być w dowolnym czasie od zabiegu poprawiony lub naprawiony bez ingerowania w naturalne tkanki pacjenta. Zęby po obu stronach luki nie są uszkodzone szlifowaniem. Technologia rekonstrukcji brakujących zębów mostami na włóknach szklanych jest stosowana na całym świecie i dobrze opisana w literaturze fachowej. Bardzo estetyczna i skuteczna, w Polsce wciąż mało znana.

W naszej klinice wszyscy lekarze są wyszkoleni w jednowizytowej technice odbudowy brakujących zębów na włóknach szklanych.

Odtworzenie brakującego jednego zęba (most 3-punktowy ) kosztuje 1 800 zł.

 

Możliwe jest płacenie ratalne. Informacja i aplikacja na stronie : https://online.mediraty.pl/index.php?klinikain

 

 

1. Brak górnych siekaczy, po wypadku.
2. Pole operacyjne osłonięte jest izolacją chroniącą operowane zęby od dostępu śliny i pary wodnej z oddechu. To zapewnia optymalną jakość łączenia zębów z włóknem szklanym i kompozytami.
3. Włókno szklane IPN przyklejone do nieoszlifowanych zębów filarowych.
4. Pierwszy siekacz w końcowej fazie modelowania.
5. Efekt końcowy. Zęby będą jeszcze polerowane i ostatecznie kształtowane.
6. Kolejny przypadek. Ząb po urazie, wyleczony endodontycznie.
7. Zastosowaliśmy wkład z włókna szklanego IPN.
8. Wkład połączyliśmy włóknem z sąsiednimi zębami aby wzmocnić odbudowę.
9. Efekt ostateczny.
10. Kolejny przypadek. Brak dwóch zębów zostanie uzupełniony odbudową kompozytową na rusztowaniu z włókna szklanego IPN.
11. Włókno przyklejone do zębów sąsiednich. Utwardzone światłem polimeryzującym. Na tym rusztowaniu zostanie odbudowany i wymodelowany ząb kompozytowy.
12. Efekt odbudowy/uzupełnienia braków obu zębów na jednej wizycie. Zaczerwienienie pozabiegowe przemija bez śladu.
13. Kolejny przypadek. Brak zęba w odcinku bocznym. Usunięto stare wypełnienia w zębach filarowych. Zostaną one zastąpione nowymi wypełnieniami z zatopionymi w nich końcami włókna szklanego.
14. Zęby odizolowane aby chronić je od wilgoci i zanieczyszczeń w trakcie zabiegu. To wzmacnia siłę połączenia/adhezji włókna do tkanek zębów.
16. Włókno szklane IPN wklejone w dna ubytków w obu zębach. Włókno zostało utwardzone światłem lampy polimeryzacyjnej. Teraz włókno jest twarde i odporne mechanicznie.
15. Etap modelowania brakującego zęba.
17. Końcowy efekt odtworzenia brakującego zęba. Most 3-punktowy wykonany został w czasie 1,5 godzinnej wizyty.
wróć