Endodoncja Mikroskopowa. Leczenie Paradontozy - choroby przyzębia

Leczeniem endodontycznym usuwamy groźne dla życia ogniska zapalne. Leczymy Paradontozę – chorobę skracającą życie

Leczenie endodontyczne ratuje zęby i ich prawidłową funkcję. Jedyną metodą jest fizyczne usunięcie bakterii z ogniskiem zapalnym. Bez leczenia bakterie przedostają się poza wierzchołki korzeni i migrują z krwią do całego organizmu. Zaczyna się bardzo poważna choroba. Niestety pacjenci pojawiają się w gabinecie gdy stan zapalny jest zaawansowany. W statystycznej ocenie tylko w 20% zabiegów leczenie udaje się w pełni. W 33% pozostaje zmiana okołowierzchołkowa czyli paradontoza. W pozostałych przypadkach nie udaje się optymalnie udrożnić kanałów a przez to szczelnie je wypełnić. W prasie popularnej pojawiły się plotki o związku leczenia endodontycznego z rozwojem raka lub choroby Alzheimer'a. Wg. American Association of Endodontists w samych USA wykonuje się każdego roku 25mln zabiegów endodontycznych. Gdyby pojawiły się kliniczne raporty (obowiązek ustawowy) o wywołaniu jakichkolwiek chorób przez endodoncję, agencje rządowe FDA (Food and Drug Administration) zweryfikowałyby procedury, ograniczyły je lub zakazały. Nie ma żadnych wiarygodnych danych o szkodliwości endodoncji. Tym nie mniej, to pacjent decyduje, w które doniesienia wierzy. Jeśli nie zgodzi się na leczenie endodontyczne można usunąć ząb i w to miejsce wkręcić implant lub wykonać most protetyczny. Decyduje prawidłowo sporządzona zgoda pacjenta.

Ignorancja to jedyna rzecz bardziej kosztowna od wiedzy. Twoje życie, Twoje zdrowie, Twój wybór.

W naszej klinice funkcjonują 3 stanowiska endodoncji mikroskopowej wyposażone dodatkowo w aparaty do wykonywania cyfrowych zdjęć Rtg z radiowizjografią RVG i tomografią 3D. Leczenie zęba jednokanałowego to koszt od 300 do 400 zł za kanał + 100 zł za każdą dodatkową wizytę. Leczenie zęba wielokanałowego to koszt 250 zł. za każdy kanał + 100 zł za każdą dodatkową wizytę. Do kosztu leczenia kanałowego należy doliczyć koszt wypełnienia ubytku zależnie od jego wielkości.

Choroba przyzębia czyli Paradontoza to poważna choroba skracająca życie. Często bagatelizowana. W Polsce ponad 16% dorosłych w wieku od 35 do 44 lat ma ciężką postać zapalenia przyzębia. To jeden z najgorszych wyników w Europie (GazetaLekarska 5/2019). Paradontoza wywołuje choroby serca, naczyń i nadciśnienie tętnicze. Lipidy i białka produkowane przez bakterie przyzębia dostają się z krwią do ścian naczyń i biorą udział w rozwoju miażdżycy a w mózgu choroby Alzheimer'a (nie w pełni potwierdzone). Te bakterie trzeba z organizmu usunąć. Chore przyzębie jest trudno gojącą się raną. W leczeniu przewlekłych ran dokonano postępu przez zastosowanie koncentratów krwi własnej pacjenta i nowych technik chirurgicznych. Przenieśliśmy te metody do leczenia Paradontozy z bardzo dobrym skutkiem. Czynniki wzrostu zawarte w koncentratach krwi własnej pacjenta (PRP, PRF...) przyspieszają gojenie i pobudzają regenerację. Nowymi metodami chirurgicznymi wykonujemy rekonstrukcje tkanek przyzębia.  

Koszty leczenia są bardzo zróznicowane i zależą od zaawansowania choroby i współistniejących schorzeń.  Możliwe jest płacenie ratalne. Informacja i aplikacja na stroniehttps://online.mediraty.pl/index.php?klinikain

 

wróć