Ortodoncja i Diagnostyka radiologiczna 3D CBCT

Leczymy ortodontycznie dzieci i dorosłych. Poprawa zgryzu możliwa jest w kazdym wieku. Wykonujemy diagnostyczne badania Rtg panoramiczne, trójwymiarowe 3D i punktowe RVG

Leczeniem ortodontycznym przywracamy prawidłowe i estetyczne ustawienia zębów. Odtwarzamy także prawidłowe funkcje uzębienia. Kiedyś ortodoncja była postrzegana jako leczenie możliwe tylko u dzieci i nastolatków. Obecnie nowoczesne techniki leczenia i rodzaje aparatów sprawiają, że możemy leczyć pacjentów w każdym wieku. Ortodoncja jest możliwa tak długo, jak długo mamy własne uzębienie. Innowacyjne materiały, mikroimplanty ortodontyczne czy leczenie ortognatyczne dają nam możliwości leczenia, których wcześniej ortodoncja nie znała, przez co nie mogła pomóc pacjentom dorosłym czy z wadami szkieletowymi. Kompleksowe leczenie stomatologiczne dorosłych, często z brakami uzębienia, patologicznym starciem zębów czy problemami ze strony stawu skroniowo-żuchwowego, wymaga współdziałania lekarzy wszystkich specjalności. Ortodoncja umożliwia poprawę zgryzu, prawidłowe rozmieszczenie przemieszczonych zębów, dzięki temu późniejsze leczenie implantologiczne lub protetyczne jest lepsze, łatwiejsze, czasami po prostu w ogóle możliwe. Niejednokrotnie leczenie ortodontyczne może też zmniejszyć konieczną do wszczepienia ilość implantów czy mostów, dzięki zamknięciu luk własnymi zębami pacjenta. U  dzieci pierwsza konsultacja ortodontyczna zalecana jest w wieku około 3-4 lat. Ma ona na celu możliwie najszybsze wychwycenie wad, które wymagają wczesnego leczenia. Nie czekajmy na pojawienie się wszystkich zębów stałych, gdyż może się okazać, że na korekcję niektórych wad jest już za późno lub jest ona dużo trudniejsza.

Przed zabiegami ortodontycznymi, implantologicznymi, protetycznymi, endo-periodontologicznymi i trudną chirurgią stosujemy diagnostykę radiologiczną w tym trójwymiarowe obrazowanie 3D CBCT wykorzystujące technikę analizy cyfrowej wiązki stożkowej. Planowanie leczenia ortodontycznego, protetycznego i chirurgicznego rozpoczynamy od cyfrowego zdjęcia panoramicznego. W planowaniu implantacji stosujemy zdjęcia trójwymiarowe z programem pozycjonowania wybranego implantu i jego toru wprowadzenia. Podczas leczenia zaburzeń funkcji stawów skroniowo - żuchwowych wykonujemy zdjęcia celowane na stawy stosując  dedykowane oprogramowanie 3D CBCT. W naszej klinice funkcjonują 3 stanowiska endodoncji mikroskopowej wyposażone w aparaty do wykonywania cyfrowych zdjęć Rtg z obrazowaniem natychmiastowym RVG (radiowizjografia). W wybranych przypadkach stosujemy zdjęcia tomografii 3D CBCT zmniejszając pole obrazowania do pojedynczego zęba.

Koszty zdjęć radiologicznych:

panorama 100 zł,

zdjęcia tomograficzne 3D - tomografia częściowa (np. w zbiegach endodontycznych) 200 zł, tomografia góra i dół 300 zł, tomografia całości 400 zł.

 

Możliwe jest płacenie ratalne. Informacja i aplikacja na stronie : https://online.mediraty.pl/index.php?klinikain

 

wróć